מי מאיתנו רוצה לבלות את הגיל השלישי בהמתנה לרופאים מיוחדים שלא זמינים בשירותי קופות החולים, בתפילה שהיום הילדים יגיעו לביקור ועל הדרך יביאו תרופות או אולי בהמתנה לנציגי קופות החולים שיענו, בזמן שאתם סובלים מכאבי תופת ואין מי שיבוא לעזור?

כדי להימנע ממצבים קשים ולא נעימים בגילאים המאוחרים, חשוב להיערך לכך מבעוד מועד ולהכין את הקרקע למצב בו תהנו מכל האפשרויות הקיימות עבורכם מבחינה רפואית, מבחינת שירותים שאתם מקבלים וזכויות שאתם נהנים מהם.

במציאות העכשווית של מדינת ישראל ולמעשה, של רבות מהמדינות במערב, קשה עד בלתי אפשרי להתקיים מקצבת הביטוח הלאומי בלבד. יוקר המחייה הולך ועולה ולמרות שבישראל רבים משירותי הרפואה מוענקים באמצעות כיסוי רפואי של קופות החולים, עדיין יכול להיות קשה מאד ואף בלתי אפשרי לחיות חיים נינוחים, חיים שאינם חיי הישרדות, אם לא הכנתם לעצמכם את הביסוס המתאים מבעוד מועד. איך עושים זאת? באמצעות הפרשה לפנסיה בשלבים מוקדמים בחיים.

יועץ פנסיה הוא בדיוק האדם שיוליך אתכם בדרך הזו, יאפשר לכם ליהנות ממקסימום המידע החיוני למען קבלת ההחלטה המיטיבה אתכם יותר מכל. לכל אדם רמת הכנסה מסוימת, אורח חיים מסוים וצרכים ייחודיים משלו. מסיבה זו, לכל אדם יש צורך במענה ייחודי ושונה, כזה אשר יאפשר לו לתכנן את עצמו בצורה חכמה לקראת הפנסיה.

אפיקי פנסיה שונים

הפרשה לקופת הפנסיה מתאפשרת באמצעות מספר סוגי חסכון. נכון, רובנו לא מבינים את ההבדלים בין קופות החסכון השונות ובדיוק מסיבה זו יש צורך מרכזי בייעוץ מקצועי לפנסיה. יועץ פנסיה בעל ניסיון יעלה על הכתב ובאופן מרוכז את הנתונים הבאים:

  1. ריכוז קופות גמל – ריכוז קופות גמל כולל את כל היתרות העדכניות במצב הנוכחי, את הנתונים הרלוונטיים, את קרנות ההשתלמות, תאריכי ההצטרפות והוותק בקופה, התנאים של המסלול ועוד.
  2. פוליסות ביטוח קיימות – מיפוי פוליסות הביטוח הקיימות מאפשרות להרחיב את הפרספקטיבה אודות מצבו הספציפי של האדם וכן מצבו החזוי לעתיד. אלו כוללים את היתרות העדכניות של האדם וכן העתקים של הפוליסות על מנת לעמוד על ההבדלים והתנאים של הפוליסה.
  3. קרן פנסיה – גם כאן, יבחן היועץ הפנסיוני את מאפייני קרן הפנסיה, הזכויות והתקנון המגדיר את הזכויות של המפריש לפנסיה.

רק לאחר מיפוי מלא של הנתונים והמצב השלם כפי שהוא, תוכלו להיות בטוחים כי אתם עומדים נכוחה מול כל המאפיינים של מצבכם וכך תוכלו להעריך טוב יותר את אפיקי ההפרשה הרצויים לפנסיה הטובה ביותר עבורכם.

למידע נוזף אודות ייעוץ פנסיה תבקרו באתר https://todaafinansit.co.il